Tibetska léčebná relaxace Kum Nye

Srpen 2016

Tarthang Tulku

18. srpna 2016 v 10:26 Odkazy

Tarthang Tulku Rinpočhe (narozen 1934) pochází z východního Tibetu, kde se mu dostalo tradičního budhistického vzdělání. Po čínské okupaci odešel do Indie, a od roku 1968 žije v Kalifornii, kde vede meditační centrum Nyingma Institute. Založil projekt na podporu Tibetu (TAP), která slouží potřebám obce tibetských utečenců.
Respektovaný pedagog i vizionářský myslitel je autorem řady knih, které nám více umožňují chápat lidskou mysl a srdce a rozvíjejí vhled do potenciálu lidského vědomí.

Tarhang Tulku - Radostné bytí

18. srpna 2016 v 10:17 Knihy

Cvičení Kum Nye pro relaxaci, integraci a koncentraci. Tibetský lama, žijící v USA, představuje západním studentům Kum Nye, jakousi jógu v tibetské tradici. Kniha obsahuje více než čtyřicet popisů fyzických, smyslových a mentálních cvičení, která otevírají nové dimense radosti a štěstí. Mnoho názorných ilustrací. Kniha volně tematicky navazuje na velmi úspěšnou Tibetskou léčebnou relaxaci Kum Nye, která vyšla před lety v nakladatelství Alternativa.

Tarthang Tulku - Tibetské mistrovské metody

18. srpna 2016 v 10:03 Knihy
Kniha vychází z tradice tibetského buddhismu a popisuje metody a cesty k sebezdokonalování. Jednou z cest, jak zůstat v souladu sám se sebou a zvládat stále rostoucí nároky na zvyšující se životní tempo, je začít brát práci jako koníčka.

Tarthang Tulku - Otevřená mysl

18. srpna 2016 v 9:44 KnihySebepoznávání a vnitřní klid prostřednictvím meditace. Kniha ukazuje, jaký má meditace smysl a jak je možno ji praktikovat. Tím, že představuje meditaci jako způsob otevření se naší mysli k bohatství všeho prožívání, zdůřazňuje praktický přístup, který může každý z nás využít k rozvinutí své bdělosti, k přesáhnutí omezení představy "já", ke zlepšení soustředění a k vytvoření pozitivních změn ve svém životě.

Tarthang Tulku - Život v harmonii

18. srpna 2016 v 9:43 Knihy
Hovory o bdělosti, sebeléčbě a meditaci

Nauka význačného tibetského učitele meditace působícího v USA, psaná zcela moderním jazykem, srozumitelným všem. Pět částí knihy pojednává o otevřenosti, odpovědnosti, frustracích, relaxaci, meditaci, bdělém vědomí a vztahu mezi učitelem a žákem.
Kniha byla přeložena do řady západních jazyků a od r. 1988 byla na řadě škol a universit v USA i jinde zařazena do základních studijních materiálů. Edice Mangalam.
"Jakmile se jednou vaše srdce otevře, celá existence se vám bude zdát přirozeně krásná a harmonická."